“Ніби блокадний Ленінград”. Як виживають люди в оточених містах та селах
Захоплені чи оточені російськими військовими українські міста та села благають про допомогу. Крім обстрілів людям вже загрожує голод і холод. Немає води, тепла і світла.
Гуманітарна катастрофа у Маріуполі й в селах на північ та захід від Києва.
Як живуть люди в оточених містах та селах, розповідає ВВС News Україна.
Війна Росії проти України. Бомбардування лікарні в Маріуполі
Російські війська розбомбили лікарню та пологовий в Маріуполі. Що відомо про жертв
“Дуже швидко подорослішали”. Розповіді киян, які вирішили з дітьми залишитися у столиці
Маріуполь.Топлять сніг і готують на вогнищі
У кожному відео та фото з Маріуполя Анна Тохмахчі видивляється свій дім. В оточеному місті зараз її мама. І з нею вже п’ять днів немає зв’язку.
Маріуполь розстрілювали так сильно, що місто перетворилося на суцільну руїну. Воно фактично в облозі вже більше тижня. Без світла, без води, без їжі й іноді без зв’язку.
Колії пошкоджені. З міста не виїхати. Кілька днів звідти намагалися вивезти людей, але гуманітарні коридори весь час обстрілювали.

МаріупольАВТОР ФОТО,REUTERS
“Знайшла на відео свій будинок, поки що він – цілий – принаймні був вдень. Радію і переглядаю постійно. Десь там виживає моя матуся. Уявлю, як страшно вночі, коли зі світла лише спалахи снарядів та гуркіт над головою. Тримайтеся, любі”, – пише Анна Тохмахчі про маму у фейсбуці.
Вона перечитала всі маріупольські групи у соцмережах, попросила волонтерів перевірити адресу. Але поки що жодної інформації. Зате до неї додзвонилася подруга з Маріуполя.
“Зв’язок дуже поганий, але пробивається, ледь її чула: тримаються, готують їжу на вулиці на багаттях і шукають воду”, – переповідає розмову з подругою.

На фото та відео з Маріуполя видно людей у чергах за водою, біля вогнищ, де готують їжу на весь дім.
А ще у місті йде сніг і маріупольці у чатах жартують – є сніг, значить буде вода, бо сніг можна топить.
Оксана з Маріуполя змогла додзвонитися своїй доньці Тетяні. Вона знайшла місце, де ловить сигнал.

“Нас постійно бомблять. Ми тут без світла і газу, але стараємося допомагати дітям і старим. Ділимось всім – водою і крупами”, – розповідає жінка. Вона обурена тим, що у місті ніхто не бореться з мародерами й немає організованої допомоги. Напередодні у місті розбомбили приміщення Червоного хреста.
За словами Оксани, найгірша ситуація у місті на лівому березі – там гуманітарна катастрофа, люди постійно сидять у підвалах через обстріли. І з ними взагалі немає зв’язку та немає дороги.

“Нам дуже потрібна допомога. Нас не випускають. Чотири рази збиралися виїжджати і чотири рази все скасовувалось. Дуже вас прошу допоможіть”, – благає Оксана телефоном.
Люди у місті вже згадують блокадний Ленінград у Другу світову війну, коли місто довго жило в оточенні німецьких військ.
“Ніби в блокадному Ленінграді”, – кажуть місцеві.
Таке ж порівняння після знищення пологового будинку зробив державний секретар США Ентоні Блінкен.


